KONST / Litografier / Färglitografi 8102061
*
nr 810 2061
John-Erik Franzén
(1942-2022), Sverige
Färglitografi , John-Erik Franzén (f. 1942), motorcykel, signerad-87, 11/260, motivets mått: 54x55
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
5.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 februari 2013
kl 20:41:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 22:27:36
1
2.800 kr
25/2 15:51:38
2
2.400 kr
25/2 15:56:40
2
3.200 kr
25/2 16:50:35
1
4.200 kr
25/2 19:12:07
3
4.800 kr
25/2 19:56:43
1
5.200 kr
25/2 20:36:40
3
Vinnande bud
- Tema
- Konstnär/Designer
John-Erik Franzén
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Läs mer om John-Erik Franzén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik john-erik franzén litografi litografier litografiskt blad motorcykel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50
*
John-Erik Franzén
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Läs mer om John-Erik Franzén
nr 810 2061
John-Erik Franzén
(1942-2022), Sverige
Färglitografi , John-Erik Franzén (f. 1942), motorcykel, signerad-87, 11/260, motivets mått: 54x55
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 5.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 februari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/2 22:27:36 | 1 | 2.800 kr |
25/2 15:51:38 | 2 | 2.400 kr |
25/2 15:56:40 | 2 | 3.200 kr |
25/2 16:50:35 | 1 | 4.200 kr |
25/2 19:12:07 | 3 | 4.800 kr |
25/2 19:56:43 | 1 | 5.200 kr |
25/2 20:36:40 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
- Konstnär/Designer
John-Erik Franzén
John-Erik Franzén, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.Läs mer om John-Erik Franzén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik john-erik franzén litografi litografier litografiskt blad motorcykel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50